Balázs24543 kérdése:

Hogyan kell kiszámolni, a kondenzátorok eredőkapacitását?

Nincsen online fizika órám, és nem nagyon értem hogy működnek a kondenzátorok. [link]

2021. febr. 22. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

Ce=1/(1/C1+1/C2+1/C3)=1/(1/3+1/6+1/12)=12/(4+2+1)=12/7≈1,714 mF


2.

Ce=C1+C2+C3=4+5+8=17 mF

2021. febr. 22. 13:31
 2/3 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm!
2021. febr. 22. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Parhuzamosan kapcsolt kondenzatorok kapacitasa ugy adodik ossze, ahogy a sorbakapcsolt ellenallasok ellenallasa. Sorbakapcsolt kondenzatorokera meg az a keplet, mint a parhuzamosan kotott ellenallasokra (reciprokok osszege lesz az eredo reciproka).
2021. febr. 22. 14:31