Hogy néznek ki szorzattá alakítva? a) x2−6x−16=0 b) x2−7x+12=0 c) 3x2−14x+8=0

Köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 16. 19:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Az x-ek után lévő kettesek azok négyzetek akarnak lenni.
2021. febr. 16. 19:01
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Nincs erre pontos szabály, gondolkodni kell. A matematika ilyen tantárgy. Az első (x+2)(x-8). Próbálkozz!
2021. febr. 16. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:

a) x^2-8x+2x-16=x(x-8)+2(x-8)=(x-8)(x+2)

b) x^2-3x-4x+12=x(x-3)-4(x-3)=(x-3)(x-4)

c) 3x^2-12x-2x+8=3x(x-4)-2(x-4)=(x-4)(3x-2)

2021. febr. 16. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy:

[link]

2021. febr. 16. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Használj megoldóképletet vagy teljes négyzetté kiegészítést.
2021. febr. 16. 19:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 3-as válaszoló!
2021. febr. 17. 17:34