Köszönöm a válaszokat!2021. febr. 16. 19:00
1/6 A kérdező kommentje:
Az x-ek után lévő kettesek azok négyzetek akarnak lenni.
2021. febr. 16. 19:01
2/6 anonim válasza:
Nincs erre pontos szabály, gondolkodni kell. A matematika ilyen tantárgy. Az első (x+2)(x-8). Próbálkozz!
3/6 anonim válasza:
a) x^2-8x+2x-16=x(x-8)+2(x-8)=(x-8)(x+2)
b) x^2-3x-4x+12=x(x-3)-4(x-3)=(x-3)(x-4)
c) 3x^2-12x-2x+8=3x(x-4)-2(x-4)=(x-4)(3x-2)
5/6 anonim válasza:
Használj megoldóképletet vagy teljes négyzetté kiegészítést.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 3-as válaszoló!
2021. febr. 17. 17:34