Hogyan oldjam meg ezt a matel feladatot?


f(x)=x2+5 (az a kettes az az x a másodikon)

g|x|=-|x|-4


Érték táblázattal



2021. febr. 15. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak azt nem írtad le, hogy mi a feladat.


Az értéktáblázat azt jelenti, hogy az x helyére helyettesítesz számokat,és elvégzed a műveleteket.

2021. febr. 15. 17:23
 2/12 A kérdező kommentje:
-3, -2, -1, 0, 1, 2, 3
2021. febr. 15. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:

f(-3)=(-3)^2+5=9+5=14, g(-3)=-|-3|-4=-7

...

De még mindig nem írtad le, hogy mi a feladat.

2021. febr. 15. 17:28
 4/12 A kérdező kommentje:

×|-3|-2|-1|0|1|2|3

×2+5| | | | | | |


Ez most egy táblázat lenne

2021. febr. 15. 17:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Rendben, de helyettesítsd be a többi számot is úgy, mint #3-ban.
2021. febr. 15. 17:39
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagy insatgarommon elküldöm fotóba és leírhatod a megoldást ha tudod. Nagyon fontos lenne, mert nem értem
2021. febr. 15. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Az x helyére behelyettesíted a megadott számokat egyesével és kiszámolod.

f függvény esetén:

'x a négyzeten' + 5

x helyére behelyettesíted először a mínusz 3-mat:

'-3 a négyzeten' + 5 = 9 + 5 = 14


És így egyesével behelyettesítesz minden számot, majd beírod a táblázatba.

2021. febr. 15. 17:56
 8/12 A kérdező kommentje:

Jók az eredmények?

1. 14,9,6,5,6,9,14

2. -7,-6,-5,-4,-3,-2

2021. febr. 15. 18:54
 9/12 anonim ***** válasza:
A g) függvény esetében nem, mert hasonlóan "szimmetrikus" megoldásaid lesznek, mint az f) függvénynél. -7, -6, -5, -4 még stimmel, a többi nem.
2021. febr. 15. 19:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. febr. 15. 19:09
1 2