2021. febr. 14. 10:59
3/9 anonim válasza:
Ha a haznak mar van teteje, akkor minek megy fel az acs? Ottfelejtette a szerszamot?
4/9 anonim válasza:
W = F * s A kérdés csak az, mekkora egy 80 kilós ács súlya.
5/9 anonim válasza:
Mivel függőleges a mozgás, én kiszámolnám az ács helyzeti energia-különbségét (fenti - a lenti)...és az talán maga a wégzett munka , mert a munka és az energia azonos dimenzió (munka = energia). Vagyis a helyzeti energia E (vagy W) különbség: E = m . g . (h - ho)...=80.10.15 = 12000 Nm (vagy Joule)
6/9 anonim válasza:
5-ös vok. 4-esnek: ha m=80, akkor a súlya G = m.g = 80.10 = 800 N
80 kg . 10 m/sec2..= a mértékegység úgy jön ki, hogy a kg.m/sec2 = N
8/9 anonim válasza:
Ezt így nem lehet megválaszolni, mert nem szerepel a kérdésben, hogy miért megy fel a háztetőre, milyen munkát kell ott elvégeznie.
9/9 anonim válasza:
...ja, igen. És még az is beleszámít, hogy az ácsnak milyen nehéz a felfogása (az is súlyerő-tényező....gravitáció hat rá). (5-6-7 voltam)