A 80 kg tömegű ács létrán felmegy 15 m magas a ház tetejére. Mekkora munkát végez?


2021. febr. 14. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
minimálbérest.
2021. febr. 14. 11:06
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Amekkorát kifizetsz.
2021. febr. 14. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha a haznak mar van teteje, akkor minek megy fel az acs? Ottfelejtette a szerszamot?
2021. febr. 14. 11:26
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
W = F * s A kérdés csak az, mekkora egy 80 kilós ács súlya.
2021. febr. 14. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel függőleges a mozgás, én kiszámolnám az ács helyzeti energia-különbségét (fenti - a lenti)...és az talán maga a wégzett munka , mert a munka és az energia azonos dimenzió (munka = energia). Vagyis a helyzeti energia E (vagy W) különbség: E = m . g . (h - ho)...=80.10.15 = 12000 Nm (vagy Joule)
2021. febr. 19. 00:51
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös vok. 4-esnek: ha m=80, akkor a súlya G = m.g = 80.10 = 800 N


80 kg . 10 m/sec2..= a mértékegység úgy jön ki, hogy a kg.m/sec2 = N

2021. febr. 19. 00:57
 7/9 anonim ***** válasza:
5 és 6 vok. És ugye a G = F
2021. febr. 19. 10:43
 8/9 anonim válasza:
Ezt így nem lehet megválaszolni, mert nem szerepel a kérdésben, hogy miért megy fel a háztetőre, milyen munkát kell ott elvégeznie.
2021. márc. 13. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
...ja, igen. És még az is beleszámít, hogy az ácsnak milyen nehéz a felfogása (az is súlyerő-tényező....gravitáció hat rá). (5-6-7 voltam)
2021. márc. 14. 11:53