Semmi0200 kérdése:

Egy autó 108 km/h sebességgel halad, tömege 1200 kg. Mekkora a lendülete? Ha ez az autó 5s alatt megáll mekkora a fékező erő nagysága?

2021. febr. 9. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

I=m*v=30*1200kg*m/s=36000kg*m/s

a=30/5=6kg*m/s^2

F=6*1200=7200N

2021. febr. 9. 10:51
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsánat! A gyorsulás mértékegységeben felesleges a kg!
2021. febr. 9. 13:54