Tudsznekem segíteni a kémia házimban?


Egy 20 cm3-es kémcsövet akarunk megtölteni durranógázzal standard körülmények között. Mi és mennyi ideig kell 3 A áramerősséggel elektrolizálni?

Előre is köszönöm a választ☺️



2021. febr. 6. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Vizet kell bontani Na2SO4 oldatból grafit elektróddal:

Katód: 4 H2O + 4 e- = 2 H2 + 4 OH-

Anód: 2 H2O = O2 + 4 H+ + 4 e-

___________________________

Bruttó: 2 H2O = 2 H2 + O2

2 mol H2O bontásához 4 mol e- kell, ami a Faraday állandóval

4 mol ∙ 96500 C/mol = 386000 C töltést jelent és 3 mol gáz fejlődik.

A fejlesztendő gáz anyagmennyisége:

0,02 dm3 / 24,5 dm3/mol = 8,16∙10^-4 mol, amihez

x / 8,16∙10^-4 = 386000 / 3

x = 105 C töltésmennyiség szükséges.

Q = I ∙ t alapján

t = 105 C / 3 C/s = 35 s-ig kell elektrolizálni.

2021. febr. 8. 09:28
 2/5 anonim ***** válasza:
A Faraday állandó:96485,3399 C/mol
2021. febr. 8. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

#2

Hú apám de tudsz, gondolom megoldottad a számítást még előttem csak nem volt időd beilleszteni. :)

#2 pontos adata szerint számolvs akkor

t = 34,9920 s-ig kell elektrolizálni, tehát tévedtem 0,008 s-ot.

Amindenit! Micsoda hiba! Köszi anonim troll. XD

2021. febr. 8. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Hát én nem értek a kémiához de hát ha rossz állandóval számoltad azon nem segíthetek.


Köszi D NMR troll. XD

2021. febr. 8. 19:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat most már értem ☺️ Ment a zöld kéz☺️
2021. febr. 9. 01:24