Fizika2021. febr. 6. 20:59
1/3 anonim válasza:
1. Nem. Mert az e- max. száma 2n^2 ahol n a főkvantumszám. Az n=1 főkvantumszámhoz max. 2 e- tartozik, amik s pályán vannak: 1s.
2. Csak n=1 NEM lehet, mert az s pálya mágneses kvantumszáma: ms=0. Az n=2-nél megjelenik a p (ms=-1,0,+1), n=3-nál a d (ms=-2,-1,0,+1,+2) és n=4-nél az f (ms=-3,-2,-1,0,+1,+2,+3).
3. lásd 2.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. febr. 7. 09:17
3/3 anonim válasza:
elnézést a mágneses kvantumszám jele m, ms a spinkvantumszámé de a többi jó