1pihe2 kérdése:

Fizika háziban szeretnék segítséget kérni!1.Létezik-e 1p atompálya?miért? 2.ha egy elektron mágneses kvantumszáma -1 ,mi lehet az elektron főkvantumszáma? 3.Egy elektron a 4.héjon tartozkodik mennyi lehet a mágneses kvantumszáma?

Fizika

2021. febr. 6. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nem. Mert az e- max. száma 2n^2 ahol n a főkvantumszám. Az n=1 főkvantumszámhoz max. 2 e- tartozik, amik s pályán vannak: 1s.

2. Csak n=1 NEM lehet, mert az s pálya mágneses kvantumszáma: ms=0. Az n=2-nél megjelenik a p (ms=-1,0,+1), n=3-nál a d (ms=-2,-1,0,+1,+2) és n=4-nél az f (ms=-3,-2,-1,0,+1,+2,+3).

3. lásd 2.

2021. febr. 7. 06:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. febr. 7. 09:17
 3/3 anonim ***** válasza:
elnézést a mágneses kvantumszám jele m, ms a spinkvantumszámé de a többi jó
2021. febr. 7. 11:45