1.Egy 70 kg-os ember a talajra 40 KPa nyomást fejt ki. Mekkora a cipőtalpának a felülete? 2.Hány kilogrammos az az ember,aki a földre 40 KPa nyomást fejt ki,az egyik cipőjének talpfelülete pedig 0,01 négyzet méter?

2021. febr. 3. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

Mekkora az ember súlya? (1 kg tömegű test súlya kb. 10 N a Földön.)

p = F / A, vagyis A = F / p

SI-egységeket kell használni, tehát Pa-ra át kell váltani, az eredményt négyzetméterben kapod.

2.

p = F / A, vagyis F = A * p

SI-egységeket kell használni, tehát Pa-ra át kell váltani, az eredményt newtonban kapod meg. (1 kg tömegű test súlya kb. 10 N a Földön.)

2021. febr. 3. 16:58
 2/2 A kérdező kommentje:
De nem tudom hogy kell átváltani!
2021. febr. 3. 18:19