2021. febr. 3. 16:54
1/2 anonim válasza:
1.
Mekkora az ember súlya? (1 kg tömegű test súlya kb. 10 N a Földön.)
p = F / A, vagyis A = F / p
SI-egységeket kell használni, tehát Pa-ra át kell váltani, az eredményt négyzetméterben kapod.
2.
p = F / A, vagyis F = A * p
SI-egységeket kell használni, tehát Pa-ra át kell váltani, az eredményt newtonban kapod meg. (1 kg tömegű test súlya kb. 10 N a Földön.)
2/2 A kérdező kommentje:
De nem tudom hogy kell átváltani!
2021. febr. 3. 18:19