Nem értem ezt a matek példát tudnátok segíteni?

Szöveges feladat : az 57-et bontsd fel két összeadandóra úgy, hogy az első háromötöde egyenlő legyen a második kétötödével

2021. febr. 3. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az összeadandók x és 57-x.

3/5*x=2/5*(57-x)

...

2021. febr. 3. 15:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Folytatva az 1-t:

3/5x=22,8-2/5x +2/5x

x=22,8

másik szám: 57-22,8=34,2

ellenőrzés: 22,8x3/5=13,68

34,2x2/5=13,68

2021. febr. 4. 09:43