Szöveges feladat : az 57-et bontsd fel két összeadandóra úgy, hogy az első háromötöde egyenlő legyen a második kétötödével2021. febr. 3. 15:35
1/2 anonim válasza:
Az összeadandók x és 57-x.
3/5*x=2/5*(57-x)
...
2/2 anonim válasza:
Folytatva az 1-t:
3/5x=22,8-2/5x +2/5x
x=22,8
másik szám: 57-22,8=34,2
ellenőrzés: 22,8x3/5=13,68
34,2x2/5=13,68