Ne csak a megoldást írjátok meg, hanem a levezetést is légyszi. Előre is köszönöm!2021. febr. 2. 14:43
1/4 anonim válasza:
Te meg azt írd le, hogy mi a feladat?
2/4 A kérdező kommentje:
Hát gondolom az elsőnél össze kell szorozgatni a dolgokat, minél egyszerűbb alakra kell hozni, a másodikhoz meg oda is írtam, hogy ki kell emelni.
2021. febr. 2. 18:35
3/4 anonim válasza:
Akkor
a) a^4x^3-2x^5+4a^2x^3+x^4
b) 5a^2x^3-2x^5+x^4+2a^4-4a^2x^2+2a^2x
c)(4x+12-x^2+5x)/((x-5)(x+3))=(-x^2+9x+12)=(x^2-2x-15)
d) x^3(3x-5)
e) a^2b(3-x^4a+5)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. febr. 3. 18:26