Mi ezeknek a megoldása? a) x^3(a^4-2x^2+4a^2+x) b) (x^3+2a^2)(5a^2-2x^2+x) c) 4/x-5 - x/x+3 Kiemelés: a)3x^4-5x^3+6x^2 b)3a^2*b-x^4*a^3*b+5a^2*b^4

Ne csak a megoldást írjátok meg, hanem a levezetést is légyszi. Előre is köszönöm!

2021. febr. 2. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Te meg azt írd le, hogy mi a feladat?
2021. febr. 2. 14:46
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát gondolom az elsőnél össze kell szorozgatni a dolgokat, minél egyszerűbb alakra kell hozni, a másodikhoz meg oda is írtam, hogy ki kell emelni.
2021. febr. 2. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor

a) a^4x^3-2x^5+4a^2x^3+x^4

b) 5a^2x^3-2x^5+x^4+2a^4-4a^2x^2+2a^2x

c)(4x+12-x^2+5x)/((x-5)(x+3))=(-x^2+9x+12)=(x^2-2x-15)

d) x^3(3x-5)

e) a^2b(3-x^4a+5)

2021. febr. 2. 18:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. febr. 3. 18:26