Van 2 feladat és nem értem 1 egyszerűsítés az egyenletet, majd az ő ismeretlent fejezd ki a többi változó segítségével ez a példa
a/2(m+n)+2(n+0)+2(m+o)=6
B/3(-m-n-o)=9
Kovetkező feladat pedig
Egyszerűsiteni az egyenletet majd minden ismeretlent fejezz ki a többi változó segítségével
a/3a-2b+4(b-2c)=a
B/3a+2b+c=6
2021. jan. 31. 17:24
1/3 A kérdező kommentje:
Az elején az nem ő hanem o csak el írtam
2021. jan. 31. 17:24
2/3 anonim válasza:
1a
Először elosztod 2-vel (mert mindkét oldal osztható kettővel, így egyszerűbb lesz).
m+n+n+o+m+o=3
2m+2n+2o=3
Aztán az egyik oldalon legyen o, a másikon meg minden más.
2o=3-2m-2n
Elosztod 2-vel, hogy tényleg csak egy o legyen ott.
o=1,5-m-n
A többit is ugyanígy.