Valaki tud segíteni a matekba?


Van 2 feladat és nem értem 1 egyszerűsítés az egyenletet, majd az ő ismeretlent fejezd ki a többi változó segítségével ez a példa

a/2(m+n)+2(n+0)+2(m+o)=6

B/3(-m-n-o)=9

Kovetkező feladat pedig

Egyszerűsiteni az egyenletet majd minden ismeretlent fejezz ki a többi változó segítségével

a/3a-2b+4(b-2c)=a

B/3a+2b+c=6



2021. jan. 31. 17:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Az elején az nem ő hanem o csak el írtam
2021. jan. 31. 17:24
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

1a

Először elosztod 2-vel (mert mindkét oldal osztható kettővel, így egyszerűbb lesz).

m+n+n+o+m+o=3

2m+2n+2o=3

Aztán az egyik oldalon legyen o, a másikon meg minden más.

2o=3-2m-2n

Elosztod 2-vel, hogy tényleg csak egy o legyen ott.

o=1,5-m-n


A többit is ugyanígy.

2021. jan. 31. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
És matekbaN.
2021. jan. 31. 18:02