Kérem valaki magyarázza el és írja le a megoldásokat!🥺 Nagyon kéne!!

2021. jan. 28. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

t=s/v, ahol v a fénysebesség.

1) s=2*384400km

2) s=149600000km

2021. jan. 28. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:

A holdas feladat pontatlan.


Azt ugyanis sehol nem írja, hogy a fény, ami "visszaverődik" a Földre, az honnan jött. Éjszaka pl. a Napból érkező fényt veri vissza, azért látszik.


A fény kb. 300.000 km/mp sebességgel megy, tehát a 384-ezer km-t kicsivel több, mint 1 mp alatt tesz meg (384/300=1,28).


Ha viszont a feladat arról szólna, hogy a Földről lövünk fel egy fénysugarat és oda-vissza mennyi idő alatt teszi meg az utat a fény, akkor 2x1,28=2,56 mp.


A Nap-Föld viszonylatban nincs ilyen kétely. 149,6 millió km-t kell elosztani 300.000 km-rel, annyi mp. Ez kb 491 mp, durván 8 perc 20 mp.

2021. jan. 28. 15:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs, a végén nyilván 8 perc 11 mp.
2021. jan. 28. 15:40