Kérem valaki magyarázza el és írja le a megoldásokat!🥺 Nagyon kéne!!2021. jan. 28. 15:15
1/3 anonim válasza:
t=s/v, ahol v a fénysebesség.
1) s=2*384400km
2) s=149600000km
2/3 anonim válasza:
A holdas feladat pontatlan.
Azt ugyanis sehol nem írja, hogy a fény, ami "visszaverődik" a Földre, az honnan jött. Éjszaka pl. a Napból érkező fényt veri vissza, azért látszik.
A fény kb. 300.000 km/mp sebességgel megy, tehát a 384-ezer km-t kicsivel több, mint 1 mp alatt tesz meg (384/300=1,28).
Ha viszont a feladat arról szólna, hogy a Földről lövünk fel egy fénysugarat és oda-vissza mennyi idő alatt teszi meg az utat a fény, akkor 2x1,28=2,56 mp.
A Nap-Föld viszonylatban nincs ilyen kétely. 149,6 millió km-t kell elosztani 300.000 km-rel, annyi mp. Ez kb 491 mp, durván 8 perc 20 mp.
3/3 anonim válasza:
Bocs, a végén nyilván 8 perc 11 mp.