Derékszögű háromszög befogói 6cm és 8cm hosszúak. Megforgatjuk a 8cm-es befogója körül? Mekkora a keletkező test felszíne és térfogata? Mekkora szöget zár be az alkotó az alaplappal?


2021. jan. 25. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A keletkező test egyenes körkúp.

r=6, m=8

a=sqrt(r^2+m^2)

A=r*Pi*(r+a)

V=r^2*Pi*m/3

tg(fi)=m/r

Helyettesíts be!

2021. jan. 25. 19:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. jan. 25. 20:20