Holnapra kéne fizika házi pls nem értem:
Minek a mértékegysége a Watt? Kiről nevezték el?
Ismertesse az elektromos munka fogalmát!
Minek a mértékegysége a patkó(az a patkó alakú jel nemtom ide írni)?
Mi Ohm törvénye?
Mekkora az áramerősség, ha a vezető keresztmetszetén 15s alatt 30C töltésmennyiség halad át?
A vezetőn 15A erősségű áram halad át, a feszültség 110V? Mekkora a vezető ellenállása?
Segíccsetek naon nem értem.
2021. jan. 24. 18:31
1/7 anonim válasza:
És mit nem értesz rajta? Az utolsó kettő kivételével elméleti kérdések. Csak ki kell keresni a fizika könyvből.
2/7 A kérdező kommentje:
Az egészet, nincs könyvünk.
2021. jan. 24. 18:35
3/7 anonim válasza:
Ha könyved nincs is, azért látom neted van.
4/7 anonim válasza:
Bár az utolsó két feladatban sincs sem nehézség, írok kettő képletet:
I=Q/t valamint R=U/I
Innentől aztán már tényleg nincs mentség, ha nem írod meg a házid!
5/7 A kérdező kommentje:
Jó a 2.-on kívül mindet meg tudtam oldani de az nem megy
2021. jan. 24. 19:31
7/7 anonim válasza: