Segíccsetek pls! NEM ÉRTEM?


Holnapra kéne fizika házi pls nem értem:

Minek a mértékegysége a Watt? Kiről nevezték el?

Ismertesse az elektromos munka fogalmát!

Minek a mértékegysége a patkó(az a patkó alakú jel nemtom ide írni)?

Mi Ohm törvénye?

Mekkora az áramerősség, ha a vezető keresztmetszetén 15s alatt 30C töltésmennyiség halad át?

A vezetőn 15A erősségű áram halad át, a feszültség 110V? Mekkora a vezető ellenállása?

Segíccsetek naon nem értem.



2021. jan. 24. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
És mit nem értesz rajta? Az utolsó kettő kivételével elméleti kérdések. Csak ki kell keresni a fizika könyvből.
2021. jan. 24. 18:32
 2/7 A kérdező kommentje:
Az egészet, nincs könyvünk.
2021. jan. 24. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha könyved nincs is, azért látom neted van.
2021. jan. 24. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár az utolsó két feladatban sincs sem nehézség, írok kettő képletet:

I=Q/t valamint R=U/I


Innentől aztán már tényleg nincs mentség, ha nem írod meg a házid!

2021. jan. 24. 19:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó a 2.-on kívül mindet meg tudtam oldani de az nem megy
2021. jan. 24. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. jan. 24. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5: Google első találat, Wikipédia legelső bekezdése.

Kb kettő perc volt...


[link]

2021. jan. 24. 19:39