a=6cm
b=9cm
c=12cm
Ebből hogy kell kiszámolni a szögeket? Valaki tudna segíteni levezetéssel?
11.osztályos anyag
2021. jan. 22. 18:16
1/1 anonim válasza:
Koszinusz tétellel:
cos(alfa)=(b^2+c^2-a^2)/(2*b*c)=(9^2+12^2-6^2)/(2*9*12)=0,875
alfa=29°
...