Egy háromszög oldalainak hossza a, b, c. A velük szemben lévő szögek rendre alfa, béta, gamma?


a=6cm

b=9cm

c=12cm

Ebből hogy kell kiszámolni a szögeket? Valaki tudna segíteni levezetéssel?

11.osztályos anyag



2021. jan. 22. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Koszinusz tétellel:

cos(alfa)=(b^2+c^2-a^2)/(2*b*c)=(9^2+12^2-6^2)/(2*9*12)=0,875

alfa=29°

...

2021. jan. 22. 18:24