Hogyan kell kiszámolni hogy egy oldat hány százalékos?

pl-nak okáért ha van 1 liter 100 százalékos alkohol, és ezt szeretnénk 90 százalékosra higítani, akkor az 1 literhez adunk 1 decit, vagy 9 decihez adunk 1 decit?
2021. jan. 21. 07:38
 1/2 anonim ***** válasza:
9/1=10
2021. jan. 21. 08:22
 2/2 anonim ***** válasza:

(1+x)*0,9=1

1+x=10/9

x=1/9

1 literhez 1/9 liter vizet kell adni.

2021. jan. 21. 08:49