pl-nak okáért ha van 1 liter 100 százalékos alkohol, és ezt szeretnénk 90 százalékosra higítani, akkor az 1 literhez adunk 1 decit, vagy 9 decihez adunk 1 decit?2021. jan. 21. 07:38
2/2 anonim válasza:
(1+x)*0,9=1
1+x=10/9
x=1/9
1 literhez 1/9 liter vizet kell adni.