Zarándok 23 kérdése:

Janka a nyári szünet egy részét a nagyszüleinél töltötte a Balaton partján.A nyaralás jól sikerült, bár az időjárás elég szeszéjes volt.Az ott töltött napok 1 8-ad részében esett az eső 1 6-od részében borult az ég 3 8-ad részében kellemesstrandidő?


a maradék 8 napban kánikula volt

hány napig nyaralt Janka a nagyszüleinél?

Hány nap esett az eső?


2021. jan. 19. 16:21
 1/6 A kérdező kommentje:
A kellemes starandidő után amúgy pont van de csak így engedte a gép!
2021. jan. 19. 16:22
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg Jankától.

Csak emlékszik még rá.

2021. jan. 19. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1/8X + 1/6X + 3/8X + 8 = X


A szeszélyest ly-nal írják.

2021. jan. 19. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából:

1/8 + 3/8 = 1/2

1 - 1/2 = 1/2

1/2 - 1/6 = 1/3

1/3 * x = x/3 = 8

2021. jan. 19. 19:01
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. jan. 20. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljes nyaralás nyolcad részében esett az eső.

Teljes nyaralás hatod részében borult az ég.

Teljes nyaralás 3/8 részében kelleme strandidő.

Plusz van nyolc nap kánikula.


A nyaralás 16/24 = 2/3 részében nem volt kánikula.

A maradék nyolc napban pedig kánikula volt.


A teljes nyaralás időtartama ismeretlen. Vagyis x.

A teljes nyaralás időtartamának 2/3 része. X*(2/3) vagyis 2x/3



2x/3 + 8 = x

Először eltüntetjük a törtet.( Mindent szorzunk 3-mal )


2x+24 = 3x

Kivonunk mindkét oldalból két x-et


24 = x

Megkaptuk a teljes nyaralás időtartamát.


24/8 vagy 24*(1/8) azaz 3 napig esett az eső.

2021. júl. 3. 20:59