[link]


Valami trükk lesz ennel a feladatnal?

Ha a gyokos kifejezést hagyom az egyenlet egyik oldalán egyedül, majd negyzetre emelek, úgy is elég nehéz.

Nem jövök rá.


2021. jan. 17. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
A photomath nevű alkalmazást töltsd le, a feladatot lefotózod levezetve kiszámolja neked.
2021. jan. 17. 19:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A GeoGebra adta megoldások: 5/4 és 5/3. Egyelőre nem találom a megoldási módot.
2021. jan. 17. 20:14
 3/9 A kérdező kommentje:

Épp a levezetés érdekelne.

:)

2021. jan. 17. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy megoldás kétszeres helyettesítéssel:

[link]

x=1/sqrt(a)

y=sqrt(a(1-a))

2021. jan. 17. 20:56
 5/9 A kérdező kommentje:

#1


Letöltöttem az app-ot.


Majd egy feladatnal nem tud megoldást. Nem tudja megoldani azt írja ki.


Ez az a feladat. Igazabol a kérdésem az az hogy az ilyen jellegű feladatoknal keressek trükköt?

Mert gyök alatt nincs négyzet semelyik esetben.

Illetve ha egyik gyokos kifejezést egyedül hagyok egy oldalon akkor is bonyolult lesz a feladat.

2021. jan. 17. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:
A #4 megoldást nem nézted meg? Az új ismeretlen bevezetése sokszor hasznos lehet.
2021. jan. 18. 00:12
 7/9 A kérdező kommentje:

De néztem.

Csak nem értem hogy mi az hogy x=1/sqrt(a).

Illetve y=sqrt(a(1-a)).


Tehát hogy ezek mit jelölnek.

2021. jan. 18. 00:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Új ismeretlen bevezetéséről nem tanultál? Annyit jelent, hogy x helyére 1/sqrt(a)-t helyettesitve egyszerűbb szerkezetű egyenletet kapsz.

Majd egy újabb helyettesítés másodfokú egyenletre vezeti vissza a problémát.

Kattintottal a linkre? Ott van a megoldás.

2021. jan. 18. 00:28
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt nem értem hogy miért sqrt(a)=x.

Mi ennek az alapja?


Úgy nem lenne jó hogy x+x/a=35/12.


a=sqrt(x^2-1)

2021. jan. 18. 00:43