Tolkien kérdése:

Hogyan kell szorzattá alakítani ezeket a kifejezéseket?


6a^(2)x-9x^(2)+2a-3

x^(2)-4x-21


Akárhogy próbálom csoportosítani, nem megy, biztos máshogy kell, csak nem tudom, hogyan.



2021. jan. 17. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Az 1)-et - szerintem - rosszul írtad le.


2)

x^2-7x+3x-21=x(x-7)+3(x-7)=(x-7)(x+3)

2021. jan. 17. 19:07