Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnétok nekem segíteni egy...

Tudnétok nekem segíteni egy pár kérdéssel az Antigonéval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Máig lehet leadni és nem volt ma időm megcsinálni. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni! :)


Ezekeről a kérdésekről lenne szó:


Kreón és Antigoné vitájában milyen érvek, elvek csapnak össze? Ki, mivel igazolja tetteit?


Magyarázd, miért kell Antigonénak meghalnia? Milyen magyarázatot ad erre a darabbeli Kar?


Kik és milyen érveket felsorakoztatva figyelmeztetik Kreónt a hibájára?


Tegyük fel, hogy az életedben hasonló végletes helyzettel találkozol, te kinek a szerepét vállalnád magadra? Leegyszerűsítve: eltemetnéd-e a tiltás ellenére a testvéredet, mint Antigoné, vagy kitérnél ez elől, mint Iszméné? Gondold végig az érveidet, legalább hárommal támaszd alá a választásodat!


Melyek a tragédia cselekményének legfontosabb szerkezeti részei?



Nagyon hálás lennék ha segítene valaki! Köszi szépen és szép estét!



2021. jan. 16. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak ennyi lenne? Na, és mennyit ér ez meg neked?
2021. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Figyelj. Fél 8 kor értem haza, hulla fáradtan, amúgy mindig, mindent megcsinálok ha fáradt vagyok ha nem. Szerintem ez igazán nem nagy kérés, és aki úgy gondolja, hogy kicsit is kisegít, az válaszol, amit nagyon megköszönök. El szeretném kerülni, hogy úgy adjak rossz válaszokat, hogy azt sem tudom, hogy hol vagyok, nem tudok gondolkodni :D
2021. jan. 16. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha elolvasni nincs időd, nézd meg filmen. Közben tudsz jegyzetelni, a kérdésekre összetudod szedni a választ magadtól is.
2021. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!