Kerti pavilonunk alapja 2m oldalú szabályos hatszög, tetőszerkezetének magassága 1,8m. Hány cserepet kell venni a tető befedéséhez, ha 1m^2 -re 10db-ot kell számolni és a veszteség 10%?


2021. jan. 11. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

oldallap magassága m.


m^2=1,8^2+(2*sqrt(3)/2)^2=6,24 => m=2,5


A=6*2*2,5/2=15 => 150 cserép


0,9*x=150

x=150/0,9=166,67 => 167

2021. jan. 11. 18:49
 2/2 anonim ***** válasza:
cserepet kell venni.
2021. jan. 11. 18:49