2021. jan. 11. 18:42
1/2 anonim válasza:
oldallap magassága m.
m^2=1,8^2+(2*sqrt(3)/2)^2=6,24 => m=2,5
A=6*2*2,5/2=15 => 150 cserép
0,9*x=150
x=150/0,9=166,67 => 167