Nagyon sűrgös lenne, kérlek segítsetek lehetőleg kicsit részletes választ adjatok előre is köszönöm#matematika #segítsél kérlek
2021. jan. 10. 16:37
2/3 anonim válasza:
Megnézed, hogy mi a 15 és a 21 legkisebb közös többszöröse és annak van-e olyan többszöröse, ami 550 és 70 közé esik.
És ehhez hozzáadsz 1-et.
3/3 anonim válasza:
v=15a+1 => v-1=15a => 15|v-1
v=21b+1 => v-1=21b => 21|v-1
A fentiekből következik, hogy [15,21]|v-1, azaz 105|v-1 => v-1=105k
550<v<710
549<v-1<709
549<105k<709
5<k<7
k=6 => v-1=630 => v=631