Egy virágüzletben a virágokat akár 15-ös, akár 21-es csoportokba rendezzük, mindig megmarad egy virág. Határozd meg, hány virág van az üzletben, ha számuk 550 és 710 között van. hány virág van?

Nagyon sűrgös lenne, kérlek segítsetek lehetőleg kicsit részletes választ adjatok előre is köszönöm

#matematika #segítsél kérlek
2021. jan. 10. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
631
2021. jan. 10. 16:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Megnézed, hogy mi a 15 és a 21 legkisebb közös többszöröse és annak van-e olyan többszöröse, ami 550 és 70 közé esik.

És ehhez hozzáadsz 1-et.

2021. jan. 10. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

v=15a+1 => v-1=15a => 15|v-1

v=21b+1 => v-1=21b => 21|v-1

A fentiekből következik, hogy [15,21]|v-1, azaz 105|v-1 => v-1=105k

550<v<710

549<v-1<709

549<105k<709

5<k<7

k=6 => v-1=630 => v=631

2021. jan. 10. 17:04