Elektrotechnika feladatot oldottam meg, ez így helyes ahogy leírtam?


Feladat: U= 3x400 V-os hálózatra szimmetrikus deltába kapcsolt fogyasztót kötünk. A fogyasztó eredő hatásos teljesítménye: Pe= 300W, az eredő meddő teljesítménye: Qe= 900 VAr. Mekkora az Iv vonali áram?


Megoldásom:


S= √(Pe²+Qe²) = 300² + 900² = 949VA


Uv=Uf*√3=300*√3=520V


S= √(3)*Uv*Iv

949=√(3)*520*Iv

Iv=1,05A


Nem tartom túlságosan reálisnak az eredményt, ezért is kérdezném meg. Amennyiben rossz, kérlek írjátok meg mi lehet a helyes megoldás.



2020. dec. 29. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ebben

Uv=Uf*√3=300*√3=520V

szereplő 300-at honnan szedted?

2020. dec. 29. 08:19
 2/7 A kérdező kommentje:
Huha, jómagam sem tudom. :D Elnézést, 400V lesz abban az esetben. Akkor csak az elméleti részét nézve, jó lehet-e?
2020. dec. 29. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Jónak jó lenne, ha... ez a feszültség ez továbbra is kérdés. Mert ugye a hazai gyakorlatban a 400 V a vonali feszültség. Ugyan lehetne egy körülhatárolt helyen, gyárban, satöbbi 3x400/690 V, de vajh arra gondolt-e a kérdés alkotója?
2020. dec. 29. 11:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Vizsgafeladatsorra ment a kérdés, háromfázisú hálózatok témából. Ettől független nem adott körülménye, kizárólag csak általánosságban beszélünk a kérdésről.
2020. dec. 29. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened, melyiket veszed vonalinak.
2020. dec. 29. 12:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2020. dec. 29. 13:51
 7/7 anonim ***** válasza:

A háromfázisú hálózatok névleges feszültsége a vonali feszültség, az áram:

I=S/(√3U)=949/(√3·400)=1,37 A

2020. dec. 29. 23:40