A postagalamb egyenes vonalu egyenletes mozgast vegez,25 m/s-os sebesseggel.Mennyi ido alatt viszi el a levelet 15 km tavolsagra?

2020. dec. 22. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

25 m/s

azt jelenti, 25 méternyit repül minden másodpercben. Akkor két másodperc alatt 50 métert, 4 másodperc alatt 100 métert, 40 másodperc alatt 1 km-t. A célpont pedig 15 km-re van. Nem olyan bonyolult :)

2020. dec. 22. 14:30
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom,csak ezt,hogy irom fel?Fizikahoz kell
2020. dec. 22. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:

V=s/t

s=v*t

t=s/v

Elárulnád, hogy hol voltál az órán?

2020. dec. 22. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, az nem volt kérdés.

Váltsd át a távolságot méterbe kilométerből, és akkor már csak egy sima szorzás/osztás, felirva x-re.

2020. dec. 22. 14:38
 5/9 A kérdező kommentje:
koszii,ott voltam csak nem ertem hogy hogy kell felirni
2020. dec. 22. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:
A #4 alapján neki tudsz már indulni?
2020. dec. 22. 15:12
 7/9 Regisztrátor ***** válasza:

s=15km=15000m

v=25m/s

t=s/v=15000m/25m/s=600s=10min=0,6h

2020. dec. 26. 00:14
 8/9 Regisztrátor ***** válasza:
Az előzőben elírtam az órát: t=0,16h
2020. dec. 26. 00:16
 9/9 Lekri ***** válasza:
10 perc
2020. dec. 26. 09:05