2020. dec. 22. 14:23
1/9 anonim válasza:
25 m/s
azt jelenti, 25 méternyit repül minden másodpercben. Akkor két másodperc alatt 50 métert, 4 másodperc alatt 100 métert, 40 másodperc alatt 1 km-t. A célpont pedig 15 km-re van. Nem olyan bonyolult :)
2/9 A kérdező kommentje:
tudom,csak ezt,hogy irom fel?Fizikahoz kell
2020. dec. 22. 14:33
3/9 anonim válasza:
V=s/t
s=v*t
t=s/v
Elárulnád, hogy hol voltál az órán?
4/9 anonim válasza:
Ja, az nem volt kérdés.
Váltsd át a távolságot méterbe kilométerből, és akkor már csak egy sima szorzás/osztás, felirva x-re.
5/9 A kérdező kommentje:
koszii,ott voltam csak nem ertem hogy hogy kell felirni
2020. dec. 22. 14:39
6/9 anonim válasza:
A #4 alapján neki tudsz már indulni?
7/9 Regisztrátor válasza:
s=15km=15000m
v=25m/s
t=s/v=15000m/25m/s=600s=10min=0,6h
8/9 Regisztrátor válasza:
Az előzőben elírtam az órát: t=0,16h