Ryuu lol kérdése:

Valaki jó fizikából fizikából?


Mekkora annak az elektromos eszköznek az ellenállása, melyet hálózatról működtetünk és a mért

áramerősség másfél amper.

Ez a kérdés, amit nem tudok, és este 8ig le kell adni valaki gyorsan segítene?



2020. dec. 21. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
R = U / I. A házózati feszültség Magyrországon hozzávetőlegesen 230 V.
2020. dec. 21. 18:45
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt írjam be válasznak?
2020. dec. 21. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, írd be ezt
2020. dec. 21. 18:51
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönööm :D
2020. dec. 21. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem nehéz a feladat, csak azt kell tudni hozzá, hogy napjainkban a hálózati feszültség 230V, az áramerősséget megadták

így R=U/I vagyis 230/1,5 és a megoldás mértékegysége ohm

2020. dec. 21. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne ezt írd be, hanem helyettesítsd be az értékeket, és végezd el az osztást...
2020. dec. 21. 19:00
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy elektromos eszköz munkát végez.

A munkavégzés 75 J az átszállított töltés mennyisége 50 C.

Milyen áramforrásról működik az eszköz?

valaki még ezt meg tudná gyorsan oldani?

2020. dec. 21. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
75/50 V = 1,5V
2020. dec. 21. 20:01