Mekkora a saját lendületed, ha a sebességed 2 m/s ?
2. Egy autó 36 km/h-ról 54 km/h-ra gyorsít fel 8 másodperc alatt. Mekkora a gyorsító
erő, ha a tömege 1500 kg?
3. Mennyi annak a kismotornak a lendülete, amelynek a tömege 120 kg és fél óra alatt
21,6 km-t tesz meg
2020. dec. 18. 10:48
1/1 anonim válasza:
1. I = m * v
2. F = m * a, a = Δv / Vt, tehát F = m * Δv / Δt
3. v = s / t, I = m * v, tehát I = m * s / t
SI-mértékegységeket kell használnod.