Tudnátok ebben nekem segiteni? SOS


Mekkora a saját lendületed, ha a sebességed 2 m/s ?

2. Egy autó 36 km/h-ról 54 km/h-ra gyorsít fel 8 másodperc alatt. Mekkora a gyorsító

erő, ha a tömege 1500 kg?

3. Mennyi annak a kismotornak a lendülete, amelynek a tömege 120 kg és fél óra alatt

21,6 km-t tesz meg



2020. dec. 18. 10:48
 1/1 anonim ***** válasza:

1. I = m * v

2. F = m * a, a = Δv / Vt, tehát F = m * Δv / Δt

3. v = s / t, I = m * v, tehát I = m * s / t

SI-mértékegységeket kell használnod.

2020. dec. 18. 10:55