Mennyi vizet tölthetünk egy olyan kúp alakú papírpohárba, melynek magassága 9 cm, átmérője pedig 6 cm? Hány dm2 anyag kell egy 100 darabos pohárkészlet gyártásához? (Az átfedések miatt az elméleti értéket meg kell növelni 5%-kal.)


2020. dec. 9. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

m=9

r=3

a=sqrt(9^2+3^2)=sqrt(90)=3*sqrt(10)=9,49


Be tudsz helyettesíteni a képletekbe?

2020. dec. 9. 10:11