Tudnátok nekem segíteni ebben a matek háziban? (dec.11-ig le kell adnom)


Ezekre a kérdésekre várom a válaszokat. Nagyon fontos lenne!


1, Létezik-e olyan háromszög, amelyben az oldalak aránya

2:3:4 és 2:4:6


2, Hány olyan derékszögű háromszögű háromszög van, amelyek befogói hosszának mérőszáma egyjegyű egész szám, és területük mérőszáma is egész szám?


3, Három egymást kívülről érintő kör sugarának hossza 1m, 2m és 3m. Mekkora a középpontjaik által meghatározott háromszög területe?


4, Egy deltoid egyik belső szöge 70°-os, egy másik külső szöge 80°-os. Mekkorák lehetnek a deltoid belső szögei?


5, Hány oldalú az a konvex sokszög, melynek 100-szor annyi átlója van, mint ahány csúcsa?



2020. dec. 6. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

2) Terület: a*b/2 egész, ezért a*b páros, így legalább az egyik szám páros.

Ezek alapján össze tudod szedni.

2020. dec. 6. 18:06
 2/8 anonim ***** válasza:

1a igen

1b nem

2020. dec. 6. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

3) A háromszög oldalai: 1+2=3, 2+3=5, 3+1=4

Alkalmazd a Heron-képletet:

[link]

2020. dec. 6. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:
2, 22
2020. dec. 6. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

4)

egyik szög 70°, másik szög 180°-80°=100°

A lehetőségek:

70°, 100°, 70°, 120°

100°, 70°, 100°, 90°

2020. dec. 6. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

5)n*(n-3)/2=100*n

n-3=200

n=203

2020. dec. 6. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:
A 4. feladatnál szerintem van egy 3. megoldás. 70°, 100°, 95°, 95°.
2020. dec. 7. 04:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2020. dec. 7. 09:12