Kivonok x²-t, es akkor ez lesz:
6²=x², és ebből ha gyököt vonok akkor mindkettőről egyszerűen eltűnik a 2-es kitevő és ennyi, x=6? Ez így jó, vagy valahogy máshogy kéne?
2020. dec. 6. 17:32
1/3 anonim válasza:
36+x^2=4x^2
36=3x^2
x^2=12. Mivel x>0, x=sqrt(12)=2*sqrt(3).
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 7. 19:58