Hogyan tudok ebben az egyenletben előrehaladni, hogyan tudom rendezni? Ez jött ki a Pitagorasz tétel szerint: 6²+x²=(2x)²


Kivonok x²-t, es akkor ez lesz:

6²=x², és ebből ha gyököt vonok akkor mindkettőről egyszerűen eltűnik a 2-es kitevő és ennyi, x=6? Ez így jó, vagy valahogy máshogy kéne?



2020. dec. 6. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

36+x^2=4x^2

36=3x^2

x^2=12. Mivel x>0, x=sqrt(12)=2*sqrt(3).

2020. dec. 6. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz: (2x)² = 4x² !
2020. dec. 6. 21:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 7. 19:58