Két szám különbsége 294, arányuk 5 : 8. Melyek ezek a számok? Valaki le tudná írni azt is, hogy ezt hogyan kell kiszámolni?


2020. dec. 4. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. szám: x

2. szám: x + 294

(x + 294) / x = 8 / 5

x + 294 = 8/5 x

294 = 3/5 x

x = 490

2020. dec. 4. 16:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2020. dec. 4. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:

8x-5x=294

3x=294

x=98

A számok: 490, 784


vagy


5x-8x=294

x=-98


A számok: -490, -784

2020. dec. 4. 17:06