Tételezzük fel, hogy egy 1050 kg tömegű személyautó álló helyzetből indulva, 10 m úton, állandó gyorsulással mozogva 54 km/h sebességet ér el. Mekkora eredő erő hatott a gépkocsira?


2020. dec. 2. 16:01
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

s = t·(v1+v0)/2 -> t = ...

a = (v1-v0)/t

F = m·a

2020. dec. 2. 18:17