Valaki tud fizikából segíteni?🥺👉👈


1. Egy 1200 menetes tekercs belsejében 0,02 s alatt nő a mágneses fluxus 0,03 Wb értékről 0,08 Wb értékre. Mekkora feszültség indukálódik a tekercs kivezetései között?

2. Tekercs belsejében 0,1 s alatt 0-ra csökken a mágneses indukció, miközben 12 V feszültség indukálódik a kivezetései között. A tekercs 600 menetes, a keresztmetszete 20 cm2. Mekkora volt az indukció a tekercsben a jelenség kezdetekor?



2020. dec. 2. 09:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. Ui=N·ΔΦ/Δt=1200·(0,08–0,03)/0,02=3000 V


2. ΔΦ= ΔB·A, így: Ui=N·ΔB·A/Δt

Innen: ΔB=(Ui·Δt)/(N·A)

A=20 cm²=0,002 m²

ΔB=(12·0,1)/(600·0,002)=1 Vs/m²

ΔB=Bk–Bv

A jelenség végén az indukció Bv=0, így az indukció a tekercsben a jelenség kezdetekor Bk=ΔB=1 Vs/m²

2020. dec. 2. 16:46