Ehhez a feladathoz egyáltalán hogy kezdjek hozzá?


Exponenciális egyenletről van szó, de bárhogy számolom nem sikerül. Próbáltam utána olvasni de annak ellenére sem értem. (Ami hatvány kitevő, azt jeleztem egy ^ jellel, ami meg szorzás azt * jellel)


10^x * 100^2x-3 -1 = 0



2020. nov. 29. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Talán így:

10^x*100^(2x-3)-1=0

10^x*10^(4x-6)=1

10^(5x-6)=10^0

a kölcsönösen egyértelműség miatt

5x-6=0

x=6/5

2020. nov. 29. 15:24