Exponenciális egyenletről van szó, de bárhogy számolom nem sikerül. Próbáltam utána olvasni de annak ellenére sem értem. (Ami hatvány kitevő, azt jeleztem egy ^ jellel, ami meg szorzás azt * jellel)
10^x * 100^2x-3 -1 = 0
2020. nov. 29. 15:11
1/1 anonim válasza:
Talán így:
10^x*100^(2x-3)-1=0
10^x*10^(4x-6)=1
10^(5x-6)=10^0
a kölcsönösen egyértelműség miatt
5x-6=0
x=6/5