A paralelogramma egyik oldalának hossza 28cm, az egyik átlója 57cm. Ez az átló az adott oldallal 24fok 18perces szöget zár be. Mennyi a másik oldal, átló, és mekkorák a szögek?


2020. nov. 24. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a=28, e=57, fi=24°18'

Koszinusztétel:

b^2=a^2+e^2-2a*e*cos(fi)

Az egyik szög: alfa

cos(alfa)=(a^2+b^2-e^2)/(2ab) => alfa=

béta=180°-alfa

A másik átló: f

f^2=a^2+b^2-2ab*cos(alfa)

Helyettesíts be!

2020. nov. 24. 17:09
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 24. 19:41