2020. nov. 24. 16:53
1/2 anonim válasza:
a=28, e=57, fi=24°18'
Koszinusztétel:
b^2=a^2+e^2-2a*e*cos(fi)
Az egyik szög: alfa
cos(alfa)=(a^2+b^2-e^2)/(2ab) => alfa=
béta=180°-alfa
A másik átló: f
f^2=a^2+b^2-2ab*cos(alfa)
Helyettesíts be!