Gázpalackot biztonsági szeleppel szereltek fel. 10 °C-on a túlnyomás 160 kPa. Mekkora nyomásértékre tervezték a biztonsági szelepet, ha az 80 °C-on nyit?( A levegő nyomása 100 kPa.)


2020. nov. 22. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,

ugyanazt a képletet kell használni, mint a másik feladatodban:

p1*V1/T1 = p2*V2/T2


A feladatból kiolvasható, hogy a térfogat azonos (=izochor állapot), tehát egyszerűsödik:

p1/T1 = p2/T2


Innen már a tiéd, legalább próbáld meg a másik alapján!

2020. nov. 22. 14:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösziii
2020. nov. 22. 14:38