2020. nov. 22. 14:29
1/2 anonim válasza:
Szia,
ugyanazt a képletet kell használni, mint a másik feladatodban:
p1*V1/T1 = p2*V2/T2
A feladatból kiolvasható, hogy a térfogat azonos (=izochor állapot), tehát egyszerűsödik:
p1/T1 = p2/T2
Innen már a tiéd, legalább próbáld meg a másik alapján!
2/2 A kérdező kommentje:
Kösziii
2020. nov. 22. 14:38