Segítene valaki 9.-es matekban? Halmazok témakör

Egy 600 fős iskola nyári táborába a tanulók 16%-a, a sítáborba a 25-öd részük ment el. 4 tanuló mindkét táborban volt. A tanulók hányad része nem vett részt egyik programon sem?

2020. nov. 18. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyári táborban 0,16*600=96

Sítáborban 600/25=24

Táborozók 96+24-4=116

Nem táborozók 600-116=484, ez a tanulók 484/600=121/150-ed része.

2020. nov. 18. 19:16
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is erre gondoltam.

Csak valahogy a végét nem értem.

2020. nov. 18. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűsítés 4-gyel.
2020. nov. 18. 19:23