Mekkora felhajtóerő hat arra a vasból készült téglatestre, melynek élei 10 cm, 25 cm és 40 cm, ha teljesen térfogatával petróleum alá kerül? A vas sűrűsége 7800 kg/m3, a petróleum sűrűsége 700 kg/m3, g=10 m/s2 ?

segítsetek légyszíves.

2020. nov. 18. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
F(felhajtó)=V(test)*ró(folyadék)*g
2020. nov. 18. 12:56
 2/2 anonim ***** válasza:
66%
V=10*25*40=40000(cm^3)=40(dm^3)=0,04(m^3)
2020. nov. 18. 13:48