Maroty.dalma4 kérdése:

"A Nap tömege közelítőleg 2,00⋅1030 kg, a Hold tömege kb. 7,35⋅1022 kg, a Föld tömege kb. 5,98⋅1024 kg. Adj közelítő választ az alábbi kérdésekre! A Nap tömege hányszorosa a Hold tömegének? A Föld tömege hányszorosa a Hold tömegének"


#házi #matematika #nekem nehéz neked könnyű
2020. nov. 11. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:

2*10^30/(7,35*10^22)=0,2721*10^8=2,72*10^7

5,98*10^24/(7,35*10^22)=0,813*10^2=81,3

2020. nov. 11. 13:57