A hatványt vagy a szorzást kell előbb elvégezni?

Pl. a házim egy része: 10(11-8)*hatvány 2* (sajnos nem tudom, hogy kell hatványokat írni gépen)
2020. nov. 3. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A szorzást, mivel az van előbb a sorban. A hatvány is szorzásnak számít. Tehát "egyenrangú" a szorzással.


Hatványt így szokás írni gépen:


Pl.: 24^3


(24 a harmadikon)

2020. nov. 3. 19:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

10*3^2=10*3=90

A műveletek prioritása:

1. hatványozás

2. szorzás, osztás

3. összeadás, kivonás

A zárójel módosítja a sorrendet.

2020. nov. 3. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem 3, hanem 9. Bocs!
2020. nov. 3. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1-es válaszoló sűrgősen néze át a matematika alapjait!


2-es jól leírta a műveleti sorrendet.

2020. nov. 4. 08:22