Pl. a házim egy része: 10(11-8)*hatvány 2* (sajnos nem tudom, hogy kell hatványokat írni gépen)2020. nov. 3. 19:48
1/4 anonim válasza:
A szorzást, mivel az van előbb a sorban. A hatvány is szorzásnak számít. Tehát "egyenrangú" a szorzással.
Hatványt így szokás írni gépen:
Pl.: 24^3
(24 a harmadikon)
2/4 anonim válasza:
10*3^2=10*3=90
A műveletek prioritása:
1. hatványozás
2. szorzás, osztás
3. összeadás, kivonás
A zárójel módosítja a sorrendet.
4/4 anonim válasza:
Az 1-es válaszoló sűrgősen néze át a matematika alapjait!
2-es jól leírta a műveleti sorrendet.