5 négyzete az 25 ezt értem viszont 0,5 négyzete 0,25 ez hogy lehet a 0,5 nagyobb mint 0,25 ha 5 nézete 25 abból kivonva az eredeti értéket 20 lesz de ha 0,5 négyzete 0,25 és kivonod a 0,5-et akkor az -0,25 akkor most ez hogy van?

2020. okt. 28. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom mennyire fog téged ez magyarázat kielégíteni. Én ezt nemes egyszerűséggel úgy láttam be, hogy írásban megszoroztam a 0,5-ötöt 0,5-tel és az jött ki. Az a kivonás a végén az nem jelent semmit, az így nem ördöngösség.
2020. okt. 28. 20:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyhogy hogy van? Mit nem értesz?
2020. okt. 28. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

0,5*0,5=0,5-nek az 50%-a=0,5÷2. Ugye 50-ben a 2 az 25, itt ugyanez a helyzet csak század akkora számokkal.


Remélem érthető. :)

2020. okt. 28. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek az a problémája, hogy hogyan lehet egy szám négyzete kisebb, mint maga a szám. A kérdés inkább az, hogy miért ne lehetne.

Az egy dolog, hogy az egész számok szorzásánál az eredmény mindig nagyobb (vagy legalább annyi), mint a tényezők. Viszont azt eddig is tudtuk, hogy ha két 1-nél kisebb pozitív szám szorzatát vesszük, akkor az eredmény mindkét tényezőnél kisebb. Az főként azért van, mert az 1-gyel kisebb számmal való szorzás értelmezhető egy 1-nél nagyobb számmal (pontosabban annak reciprokával) való osztásként is, arról meg azért tudjuk, hogy az eredmény kisebb lesz az osztandónál.


Egyébként csak az


x^2 < x


egyenlőtlenséget kell megoldani. Ha x negatív vagy 0 lenne, akkor nem lenne egyenlőség, úgyhogy x>0-ra vizsgálódunk. Ekkor x értéke poztív, így gond nélkül lehet vele osztani, így az x<1 eredményt kapjuk. Tehát ha a számunk 0 és 1 közé esik (de azokkal nem egyenlő), akkor annak négyzete kisebb lesz. Ugyanezt más gondolatmenttel is megkaptuk.

2020. okt. 28. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy szamot beszorzol egy egynel kisebb szammal akkor csokken. Pl ha 6*(.4)=2.4

6>2.4

Ha a .5-ot szorzod .5-el akkor is csokkenni fog.


Ha egynel nagyobbal szorzol, akkor meg noni fog. 6*3=18 6<18


Ez a magyarazat.

2020. okt. 28. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:

0,5 négyzete azért lehet kisebb, mert ez egy valójában egy törttel való szorzás, mert 0,5 az valójában 1/2. Ha olyan törttel szorzunk, aminek a nevezője kisebb, mint a számlálója (azaz kisebb, mint egy), akkor az eredmény kevesebb lesz és nem több.


Ez meg azért van, mert törttel úgy lehet osztani, hogy a reciprokával kell szorozni. Ez viszont fordítva is működik, tehát ugyanaz lesz az eredmény, ha a reciprokkal osztunk. 0,5*0,5 az egyenlő 0,5*1/2 ami egyenlő 0,5 / 2

2020. okt. 28. 21:11