Kérlek levezetést is írjatok
Köszönöm
2020. okt. 21. 07:49
1/1 anonim válasza:
x CO + y H2 + (x + y/2 - x/2) O2 = x CO2 + y H2O
(1) 28x + 2y = 68
(2) x + y/2 - x/2 = 98/24,5 = 4
x + y = 8
(2)-t megszorozva 2-vel és kivonva (1)-ből:
26x = 52
x = 2
y = 6
CO: 2/8 ∙ 100 = 25 tf%