68 g tömegű hidrogénből és szén-monoxidból álló gázelegy tökéletes elégetéséhez 98 dm³ standardállapotú oxigén szükséges. Hány térfogat% szén-monoxidot tartalmaz a gázelegy?


Kérlek levezetést is írjatok

Köszönöm



2020. okt. 21. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:

x CO + y H2 + (x + y/2 - x/2) O2 = x CO2 + y H2O

(1) 28x + 2y = 68

(2) x + y/2 - x/2 = 98/24,5 = 4

x + y = 8

(2)-t megszorozva 2-vel és kivonva (1)-ből:

26x = 52

x = 2

y = 6

CO: 2/8 ∙ 100 = 25 tf%

2020. okt. 21. 12:16