mint pl:
Add meg formulával az alábbi halmazokat!
a.){Kétjegyű természetes számok, melyek nullára végződnek}
Az alapokat megértem de hogyan írom le azt formulával hogy nullára végződik?
2020. okt. 20. 17:08
1/6 anonim válasza:
{x|x=10*k, k eleme {1;2;3;4;5;6;7;8;9}}
2/6 A kérdező kommentje:
Mi
2020. okt. 20. 17:18
4/6 A kérdező kommentje:
SEMMI
2020. okt. 20. 18:10
5/6 anonim válasza:
Ha k=1, akkor 10*k=10.
Ha k=2, akkor 10*k=20.
...
Ha k=8, akkor 10*k=80.
Ha k=9, akkor 10*k=90
Ekkor {10; 20; ...; 80; 90}