Hogyan adom meg formulával a halmazokat?


mint pl:

Add meg formulával az alábbi halmazokat!

a.){Kétjegyű természetes számok, melyek nullára végződnek}


Az alapokat megértem de hogyan írom le azt formulával hogy nullára végződik?



2020. okt. 20. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
{x|x=10*k, k eleme {1;2;3;4;5;6;7;8;9}}
2020. okt. 20. 17:15
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi
2020. okt. 20. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi nem érthető?
2020. okt. 20. 17:37
 4/6 A kérdező kommentje:
SEMMI
2020. okt. 20. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha k=1, akkor 10*k=10.

Ha k=2, akkor 10*k=20.

...

Ha k=8, akkor 10*k=80.

Ha k=9, akkor 10*k=90


Ekkor {10; 20; ...; 80; 90}

2020. okt. 20. 18:33
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
2020. okt. 22. 08:20