Az ABC háromszögben AC=8, AB=9, m(A)=60°. Számítsd ki a BC oldal hosszát! Hogyan kell megoldani?

Kérlek, segítsetek mihamarabb!

2020. okt. 19. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

BC^2=8^2+9^2-2*8*9*cos60°=75

BC=sqrt(75)

2020. okt. 19. 16:21
 2/5 A kérdező kommentje:
A végeredmény 73 kéne legyen..:(
2020. okt. 19. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, elírtam a végét. Bocs!
2020. okt. 19. 16:57
 4/5 A kérdező kommentje:
És hogy lesz 73? Neem értem. :((
2020. okt. 19. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:

cos60°=1/2

8^2+9^2-2*8*9*cos60°=64+81-2*8*9*1/2=145-72=73

2020. okt. 20. 07:25