A gémeskút 200 kg-os kútgémének egyik fele 4m másik fele 6m hosszú. A kútgém hosszabik végén vödör lóg melynek vízzel teli tömege 25kg. Megkora tömegű fahasábot rögzítettek a kútgém szabad végéhez hogy ha a gémeskímút vízszintes állapotbanban van?

Ha kérhetném akkor valakinlevezetné nekem részletes magyarázattal? Én megpróbáltam, de nem ment. Az biztos hogy a forgatónyomatékhoz van köze, meg az egyensúlyhoz, de a fizika nagyon nem az erősségem.

2020. okt. 13. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Valóban a forgatónyomatékhoz van köze. Mivel vízszintes állapotot kérdez, ezért a kútgép két oldalának forgatónyomatéka egyenlő kell, hogy legyen.

6*25*g + 3*(6/10)*200*g = 4*X*g + 2*(4/10)*200*g

X = (6*25 + 3*120 - 2*80)/4 kg

2020. okt. 13. 18:04
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért kell a 25kg-t 6-tal szorozni? Illetve ha jó számoltam akkor az 87.5kg. Igaz?
2020. okt. 13. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert akkora az erőkar. Nézz utána a forgatónyomatéknak, erő*erőkar.

Nem, nem jól számoltál, üsd be számológépbe inkább!

2020. okt. 13. 19:54
 4/5 A kérdező kommentje:
A tanárnőnek 87.5 jött ki.
2020. okt. 21. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Elnézést, azt hittem a 25*6-ra jött ki neked a 87.5kg.
2020. okt. 21. 19:46