Ha kérhetném akkor valakinlevezetné nekem részletes magyarázattal? Én megpróbáltam, de nem ment. Az biztos hogy a forgatónyomatékhoz van köze, meg az egyensúlyhoz, de a fizika nagyon nem az erősségem.2020. okt. 13. 17:57
1/5 anonim válasza:
Valóban a forgatónyomatékhoz van köze. Mivel vízszintes állapotot kérdez, ezért a kútgép két oldalának forgatónyomatéka egyenlő kell, hogy legyen.
6*25*g + 3*(6/10)*200*g = 4*X*g + 2*(4/10)*200*g
X = (6*25 + 3*120 - 2*80)/4 kg
2/5 A kérdező kommentje:
Miért kell a 25kg-t 6-tal szorozni? Illetve ha jó számoltam akkor az 87.5kg. Igaz?
2020. okt. 13. 18:32
3/5 anonim válasza:
Mert akkora az erőkar. Nézz utána a forgatónyomatéknak, erő*erőkar.
Nem, nem jól számoltál, üsd be számológépbe inkább!
4/5 A kérdező kommentje:
A tanárnőnek 87.5 jött ki.
2020. okt. 21. 19:35
5/5 anonim válasza:
Elnézést, azt hittem a 25*6-ra jött ki neked a 87.5kg.