Reggel 8ó 5perckor 48 km/h sebességgel elindul egy teherautó Kistelekről Budapestre. 3/4 9-kor egy személykocsi Budapestről Kistelekre 20 m/sec átlagsebességgel. Hány órakor és Kistelektől milyen messze találkoznak, ha a két város távolsága 132 km?

2020. okt. 11. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:

v1 = 48km/h

v2 = 72km/h

dt = 40min = 2/3h


v1*(t+dt) = v2*t

Ebben csak t idő az ismeretlen, ami a személygépkocsi szemszögéből nézve az az idő, mely alatt utolérte a teherautót. Ha ezt az időt összeszorzod az ő sebességével, akkor megkapod, mekkora utat tettek meg Budapestről. Mivel a kérdés a Kistelektől való távolság, ezért ezt kivonod a 132-ből és kész vagy.

2020. okt. 11. 16:07