2020. okt. 11. 15:42
1/1 anonim válasza:
v1 = 48km/h
v2 = 72km/h
dt = 40min = 2/3h
v1*(t+dt) = v2*t
Ebben csak t idő az ismeretlen, ami a személygépkocsi szemszögéből nézve az az idő, mely alatt utolérte a teherautót. Ha ezt az időt összeszorzod az ő sebességével, akkor megkapod, mekkora utat tettek meg Budapestről. Mivel a kérdés a Kistelektől való távolság, ezért ezt kivonod a 132-ből és kész vagy.