T. bácsi egy nap délután 2-ig értékesítette az összes eladásra szánt epret.Reggel egy vendéglőtulajdonos a teljes mennyiség 2/5-öd részét vásárolta meg,a délelőtt további részében a maradék 1/3-át vitték el?


délután,az utolsó vevő előtt elfogyott a még meglévő készlet 3/4-e,így az utolsó vevő már csak 6 kg-ot tudott venni a befőzéshez.

a)Az összes eper hányadrésze fogyott el a délelőtt folyamán?b)Hány kg epret vitt a piacra?

Csak ide fért ki a kérdés, bocsi.

Azt szeretném megtudni, hogyan kell kiszámolni ezt a feladatot. Előre is köszönöm!



2020. okt. 6. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

x kg


a) Délelőtt: 2/5x+1/3*3/5=3/5x


b)

3/5x+3/4*2/5x+6=x

...

x=60

2020. okt. 6. 20:13
 2/3 A kérdező kommentje:
A 2/5x -et és az 1/3-ot értem, de honnan jön a 3/5? és miért egyenlő 3/5x-szel?
2020. okt. 6. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:

1/3*3/5=1/5

2/5x+1/5x=3/5x

2020. okt. 7. 14:16