délután,az utolsó vevő előtt elfogyott a még meglévő készlet 3/4-e,így az utolsó vevő már csak 6 kg-ot tudott venni a befőzéshez.
a)Az összes eper hányadrésze fogyott el a délelőtt folyamán?b)Hány kg epret vitt a piacra?
Csak ide fért ki a kérdés, bocsi.
Azt szeretném megtudni, hogyan kell kiszámolni ezt a feladatot. Előre is köszönöm!
2020. okt. 6. 20:05
1/3 anonim válasza:
x kg
a) Délelőtt: 2/5x+1/3*3/5=3/5x
b)
3/5x+3/4*2/5x+6=x
...
x=60
2/3 A kérdező kommentje:
A 2/5x -et és az 1/3-ot értem, de honnan jön a 3/5? és miért egyenlő 3/5x-szel?
2020. okt. 6. 20:30