Mekkora a területe egy 1:10 000 méretarányú térképen annak a tégalap alakú létesítmények, amelyiknek egyik oldala 100m, a másik oldal pedig 500m hosszú a valóságban?


2020. szept. 29. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100*500/10000^2 m^2= 5*10^(-4)m^2=5 cm^2
2020. szept. 29. 17:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha 1:10000 a méretarány, akkor a térképen az 500 méteres oldal 500/10000=0,05 méter, a 100 méteres oldal 100/10000=0,01 méter hosszú. Érdemes ezeket átváltani cm-be, hogy egész számokkal lehessen számolni, ekkor 5 és 1 cm-t kapunk.

Innen már csak ezeket kell összeszorozni, és 5 cm^2-es területet kapunk.

2020. szept. 29. 18:12