2020. szept. 29. 17:10
1/2 anonim válasza:
100*500/10000^2 m^2= 5*10^(-4)m^2=5 cm^2
2/2 anonim válasza:
Ha 1:10000 a méretarány, akkor a térképen az 500 méteres oldal 500/10000=0,05 méter, a 100 méteres oldal 100/10000=0,01 méter hosszú. Érdemes ezeket átváltani cm-be, hogy egész számokkal lehessen számolni, ekkor 5 és 1 cm-t kapunk.
Innen már csak ezeket kell összeszorozni, és 5 cm^2-es területet kapunk.