Miért nem számít a NaNO3?


Sziasztok!


Sajnos csak így tudom csatolni a feladatot (2017-es idegennyelvű érettségi): http:/kepkezelo.com/images/qq9ap0kalzgejrw0xmvs.png


Az lenne a kérdésem, hogy a megoldókulcs meg sem említi a NaNO3-t, pedig a reakció alapján az AgBr mellett az is keletkezik. Miért nem kell a kéződéshő kiszámításánál és az ionegyenletnél sem figyelembe venni?


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2020. szept. 24. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem kell az NaNO3-at figyelembe venni, mert az Na+ és NO3- ionok kémiai környezete nem változik meg, ugyanúgy hidratált állapotban maradnak:

Ag+(aq) + NO3-(aq) + Na+(aq) + Br-(aq) = AgBr(sz) + Na+(aq) + NO3-(aq)

Ag+(aq) + Br-(aq) = AgBr(sz)

2020. szept. 25. 03:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. szept. 25. 06:35
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert nano tartományban van és elhanyagolható.

Ba dumm ts

2020. szept. 25. 07:46