Algebrai kifejezések, összevonás. kellene egy kis segítség!?


Feladat:

Az egynemű kifejezések összevonásával írd fel a lehető legegyszerűbb az algebrai kifejezéseket!


[link]



2020. szept. 17. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
22%

b) 2*x^2-2/3*y-13/3*x^2y

c) -8*x^2+2

d) 2*x^2+4/3*x^2+1/3*x^2y

Egy köszönömöt dobj már, cső!

2020. szept. 17. 18:02
 2/2 anonim ***** válasza:
25%

b.)


x^2-ek: 2+4-4 = 2

y-ok: -(2/3)-(1/3) = -3/3 = -1

xy-ok: -4-(1/3) = -(12/3)-(1/3) = -13/3


A többi ennek mintájára megoldható.

2020. szept. 17. 23:29