n^3+5n osztható 6-tal;


A segítséget előre is köszönöm!



2020. szept. 14. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

n=1-re 1^3+5*1=6 osztható 6-tal.

Tegyük fel, hogy 6|n^3+5n!


(n+1)^3+5(n+1)=n^3+3n^2+3n+1+5n+5=(n^3+5n)+3n(n+1)+6

Mindhárom tag osztható 6-tal.

2020. szept. 14. 18:38